top of page

VEREBIEJŲ PRAEITIES ATSPINDŽIAI DABARTYJE

Sveiki atvykę į Verebiejų kaimo internetinį puslapį, kuriame dalinsimės naudinga informacija, patirtimi, prisiminimais, įspūdžiais, istorine medžiaga. Tiesa, pastaroji ir paskatino kurti šį projektą – „Verebiejų istorijos atspindžiai dabartyje“.

 

Prieš dvejus metus į organizatorių rankas pakliuvo Verebiejų mokyklos, deja, jau buvusios, metraščio kopijų fragmentai. Suradus originalų metraštį, o vėliau atradus itin daug archyvinės medžiagos, kuri namuose tik guli lentynose, kilo noras visu tuo pasidalinti su kaimo gyventojais ir svečiais. Pirmieji žingsniai – 2015 ir 2016 metais atgaivinta Didžioji piemenų šventė, arba Sekminės, kurių pagrindinis akcentas buvo istorinės medžiagos parodos, archyvinių filmų apie Verebiejus demonstravimas.

Deja, šventės formatas nebuvo tinkamas pristatyti visai turimai medžiagai, todėl kilo mintis, o kartu išsipildė ir svajonė, perkelti visa tai į interneto begalines erdves. Tai pati patraukliausia ir šiuo metu prieinamiausia priemonė dalintis krašto istorija ir naujienomis su tais, 

kurie čia gyveno, gyvena ar gyvens.

 

Žinoma, dalintis yra paprasta, tačiau patį sudėtingiausią ir daug laiko, jėgų kainuojantį darbą 1999–2002 m. atliko vyresnioji istorijos mokytoja Lina Čaplikienė. Tik jos dėka su Jumis galime dalintis Verebiejų kaimo istorija ir Verebiejų mokyklos metraščiu. Mokytoja kruopčiai rinko detales ir dėliojo kaip įmanoma aiškesnį ankstesniųjų Verebiejų paveikslą. Metraštis rašytas ranka, iš viso 155 puslapiai... Metraštį padėjo skaitmeninti pradinių klasių mokytoja Vilma Giedrytė, rusų kalbos, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Šeimienė.

Mintis suskaitmeninti ir paviešinti visą medžiagą vis buvo patraukiama į šoną, tačiau tai padaryti įpareigojo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skelbto konkurso gautas kuklus finansavimas (591 Eur). Nors lėšos nedidelės, tačiau jos padėjo suorganizuoti 2016 m. Sekmines, nuvykti į Lietuvos centrinį valstybės archyvą ir viešinti šį projektą spaudoje.

Taigi, pristatome Jums Verebiejų praeitį ir dabartį!

                                                                                                                                    Projekto vadovė

Irma Žvinakienė

bottom of page